PIT 37 formularz

Tagi

Termin złożenia PIT 37 druk

Gdzie złożyć formularz PIT 37 formularz

Formularz PIT 37 instrukcja

Formularz pit 37 do wydruku

Rozliczenie podatkowe 2016 i PIT 37 2016

Interaktywne PITy 2016 druki

Aktywny druk PIT 37

druk pit 37 06

PIT 37 druk. Nie wiesz gdzie i jak złożyć formularz PIT 37 ? Zapoznaj się z naszym artykułem, PIT 37 instrukcja pomoże Ci przebrnąć przez rozliczenie podatkowe 2017.

 

Pit 37 druk muszą złożyć wszystkie osoby, które w roku 2017 uzyskały przychód. Zeznanie podatkowe należy złożyć maksymalnie do 30 kwietnia 2017 roku, wtedy właśnie jest ostatni dzień na złożenie naszego pita. Pit 37 formularz warto jednak złożyć wcześniej, a nie czekać na ostatnią chwilę, ponieważ często zdarza się tak, że zwrot podatku otrzymamy tym wcześniej, im wcześniej złożyliśmy naszego zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego. Nasze zeznania podatkowe zawsze składamy w urzędzie skarbowym. Nie jest to jednak dowolnie wybrany urząd, a ten, który jest niejako do nas przypisany. W tym miejscu warto zasugerować się wszelkimi poradami, które pokierują nas dokładnie i pokażą krok po kroku, jak postępować. Pit 37 instrukcja dostępna jest w gablotach w każdym urzędzie skarbowym, warto także zajrzeć do Internetu, gdzie znajdują się najpotrzebniejsze informacje dotyczące składania zeznań podatkowych.

 

Warto pamiętać o tym, że niedawno na terenie Polski został całkowicie zniesiony obowiązek meldunkowy. W praktycy oznacza to tyle, że nie składamy już naszych rozliczeń do urzędu, który mieści się w miejscu naszego zameldowania, a rozliczamy się z tym urzędem, który zlokalizowany jest na terenie adresu naszego zamieszkania. To ogromne udogodnienie szczególnie dla osób, które nie mieszkają w miejscu swojego zameldowania, a do tej pory miały obowiązek rozliczania się właśnie z macierzystym urzędem skarbowym. Oczywiście, jeśli zmieniliśmy nasze miejsce zamieszkania urząd skarbowy powinien być o tym fakcie poinformowany, ponieważ składamy nasze zeznanie podatkowego do tego organu, który został określony adresem w załącznikach NIP 1 lub też NIP 3. Każda zmiana adresu zamieszkania powinna więc skutkować wypełnieniem takiego formularza i złożeniem go w urzędzie skarbowym. W przypadku osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, istnieje limit 30 dni od zmiany, w których to musimy zgłosić inne miejsce zamieszkania. Osoby, które prowadzą osobiście działalność gospodarczą mają na takie aktualizacje tylko 7 dni. Ważne jest to, by zawsze mieć kopie druku pit-37 2017, ponieważ na naszej kopii otrzymamy potwierdzenie, że złożyliśmy zeznanie w terminie i że zostało ono przyjęte przez urzędnika państwowego.

 

Jeśli już wiemy, do którego urzędu skarbowego kierować nasze zeznanie podatkowego, możemy zabrać się za jego wypełnianie. Można to zrobić za pomocą dwóch głównych dróg. Pierwsza z nich to tradycyjny, ręczne wypełnianie druków, natomiast druga stanowi bardziej innowacyjne rozwiązanie, za pomocą którego możemy wypełnić nasz pit 37 formularz za pomocą aplikacji internetowej.  

 

Pit 2017 program cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ wypełnianie druk pit37 za pomocą tych narzędzi jest łatwiejsze i przede wszystkim przyjemniejsze niż konwencjonalne wypisywanie. Teraz niemal wszystko odbywa się za pomocą komputera czy Internetu, dlatego dobrze, że również w tej kwestii możemy posługiwać się nowoczesnymi technologiami. Po wypełnieniu pit37 formularz za pomocą aplikacji internetowej i wklepaniu kilku najważniejszych informacji możemy wydrukować nasze zeznanie podatkowe i złożyć je w urzędzie skarbowym. Istnieje również kilka sposobów dostarczenia naszego druku do urzędu. Możemy to zrobić w najbardziej dostępny sposób, czyli osobiście. Drugim sposobem jest wysłanie druku pocztą polską. Pamiętajmy jednak, aby zrobić to listem poleconym, by mieć stosowne potwierdzenie wysłania. Niestety, wszyscy jednak wiemy, jak wyglądają przesyłki poczty, dlatego nie warto ryzykować i lepiej osobiście udać się do urzędu, by później nie musieć martwić się o to, czy nasz formularz PIT 37 dotarła na czas. Nowym sposobem jest także wysłanie pit 37 druk za pomocą Internetu.

 

PIT 37 druk i program

pit-37-druk-pdf
pity program