PIT 37 formularz

Tagi

pit 37 druk a gra na giełdzie

pit 37 instrukcja a kłopotliwe zeznanie roczne

pit 37 pdf do pobrania ze strony internetowej

pit-37 formularz a dochody z giełdy

pit 37 druki i pit 38 do pobrania za darmo

druk pit 37 06

Druk pit 37. Grasz na giełdzie? Pamiętaj, by zaznaczyć to w swoim picie.

 

Zeznania roczne podatników składane są nie tylko przez te osoby, które osiągnęły dochód z renty, emerytury lub różnorodnych umów ale również przez osoby, które grają na giełdzie otrzymując z tego tytułu dochód. Jeśli otrzymujesz dochody z pracy na etacie,
a oprócz tego grasz na giełdzie należy pamiętać, iż trzeba wypełnić dwa zeznania podatkowe. Pit 37 druk na, którym rozliczamy dochody z tytułu stosunku pracy oraz PIT-38 tzw. pit kapitałowy. To na tym picie rozliczymy się z dochodów uzyskanych na giełdzie. Pit 37 instrukcja na każdym etapie naszego wypełniania pokaże nam czynności, które są jeszcze do wykonania. Pit 37 pdf w szybki sposób można pobrać ze strony internetowej.

Rozliczenia PIT-38 dokonuje się na podstawie informacji jaką każdy inwestor uzyskuje od swojego biura maklerskiego, jest to formularz PIT-8C. To właśnie na tym druku znajdują się wszystkie informacje dotyczące dochodów jakie osiągnęła osoba grająca na giełdzie lub czy osiągnęła jakieś straty, jeśli tak to w jakich ilościach. Rozliczając się należy przepisać odpowiednie kwoty z formularza PIT-8C. Informację tą biura maklerskie powinny wystawić
i przesłać inwestorom do końca lutego tak samo jak w przypadku informacji PIT-11. Oprócz tradycyjnego pit-37 formularz, który musimy wypełnić, aby rozliczyć się z umowy o pracę, musimy wypełnić deklarację PIT-38, która wykorzystywana jest nie tylko do rozliczania dochodów ze sprzedaży papierów wartościowych, a także praw z nich wynikających, jak również z dochodów otrzymanych w związku z transakcjami udziałami w spółkach, które mają osobowość prawną.

W gruncie rzeczy PIT-38 jest jednym z najłatwiejszych formularzy rozliczeniowych. Nie odlicza się w nim żadnych ulg, a także nie dokonuje się odliczeń ubezpieczenia zdrowotnego oraz społecznego. Podatek rozliczany jest według jednej skali podatkowej. Kwota jaka jest do zapłaty to 19% podatku od przychodu. PIT-38 daje nam jednak możliwość do oddania swojego jednego procentu na wybraną organizację pożytku publicznego. Dla niektórych inwestorów giełdowych ogromnym problemem może być fakt, iż na rachunek Urzędu Skarbowego należy wpłacić roczną kwotę podatku w całości, gdyż od zysków ze sprzedaży akcji w ciągu całego roku nie płaci się żadnych zaliczek na podatek. Występują jednak takie przypadki, gdy może nastąpić potencjalne zwolnienie z opodatkowania. Umożliwia to nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 12.11.2003 roku. Przychód, który został uzyskany ze sprzedaży akcji, będzie podlegał zwolnieniu jeśli zostaną spełnione jednocześnie pewne warunki:

- sprzedaż tych akcji nie jest przedmiotem działalności gospodarczej,

- akcje zostały dopuszczone do publicznego obrotu,

- zakupu dokonano przed 1.01.2004 r.

- kupno nastąpiło na giełdzie papierów wartościowych, na podstawie publicznej oferty lub w regulowanym pozagiełdowym wtórnym obrocie publicznym.

W sytuacji jeśli inwestor posiada dowody, iż przychód ze sprzedaży papierów wartościowych nie będzie podlegał opodatkowaniu, w takim przypadku w zeznaniu rocznym nie wykazuje tego przychodu.

PIT-38 nie jest w ogóle trudnym do wypełnienia drukiem, gdyż zawiera zaledwie dwie strony, dlatego jego wypełnienie nie powinno nikomu zająć zbyt wiele czasu. Pit 37 druki wraz
z pit-38 można pobrać ze strony internetowej, aby oszczędzić czas związany z pójściem po nie do Urzędu Skarbowego.
 

PIT 37 druk i program

pit-37-druk-pdf
pity program