PIT 37 formularz

Tagi

Dla kogo PIT 37 druk

Aktywne formularze PIT 2016

Przekaż 1 procent w PIT 37 2016

1 procent na OPP w pit 37 formularz

Rozlicz podatek za pomocą druk pit 37 pdf

Elektroniczne deklaracje pit-37 druk

Formularz pit 37 do wydruku

druk pit 37 06

Pit 37 druk ? wybierz odpowiednią deklarację

 

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nałożyła na wszystkie osoby, osiągające dochody na terenie kraju, do płacenia podatku od osiąganych dochodów. Najbardziej popularny wśród zeznań podatkowych jest pit 37 druk. To właśnie na nim dokonuje rozliczeń swoich dochodów najwięcej osób. należy jednak pamiętać o tym, że nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadza z nowym rokiem zmiany, które spowodowały to, że deklaracje pit-37 stosowane dotychczas, nie będą mogły być już wykorzystywane do rozliczeń za 2017 rok. Nowy formularz pit 37 pdf zawiera zmiany nie tylko odnośnie wspólnego rozliczania się małżonków ale także przekazywania 1% podatku na cele charytatywne.

 

Należy więc zwrócić szczególna uwagę na to, jaki formularz bierzemy do wypełnienia. Warto skorzystać z programu komputerowego do wypełniania zeznań podatkowych, dzięki któremu mamy przygotowany bez problemów i aktualny pit-37 druk. Taki właśnie pit-37 jest najczęściej pobierany i wypełniany przez podatników. To zeznanie podatkowe przeznaczone jest nie tylko dla osób, które osiągają dochody ze stosunku pracy, ale również dla tych, którzy uzyskali te dochody ze stosunku służbowego, spółdzielczego stosunku pracy czy tez pracy nakładczej. Na takim druku należy również rozliczać dochody z tytułu emerytur i rent, uzyskiwanych na terenie kraju, w tym także rent strukturalnych i socjalnych a także zasiłków i świadczeń przedemerytalnych. Pit-37 druk służy także do rozliczania należnego podatku dla tych osób, które uzyskują dochody z praw autorskich i innych praw majątkowych. Ale za pośrednictwem pit-37 2017 rozliczać się musza także ci, którzy otrzymują dochody z tytułu umów zlecenia, kontraktów menedżerskich a także działalności sportowej. Z niego korzystać musza także członkowie rad nadzorczych oraz osoby pełniące najróżniejsze obowiązki społeczne.

 

Druk pit 37 to także podstawa do rozliczenia dochodów z tytułu pracy wykonywanej przez tymczasowo aresztowanych czy też skazanych. Także osoby, które otrzymują dochody z tytułu otrzymywania świadczeń z Funduszu pracy lub tez Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub z umowy aktywizacyjnej, zobowiązane są do rozliczania się za pośrednictwem takiego właśnie pit 37 druk. Ten rodzaj pit-u służy także do rozliczenia należnego podatku przez wszystkie osoby, które prowadziły działalność gospodarczą i rozliczały się na zasadach ogólnych. Przy pomocy tego formularza nie mogą jednak rozliczać się te osoby, które muszą doliczyć do dochodu dochody małoletnich dzieci. Bardzo ważne przy wyborze odpowiedniego formularza do rozliczenia podatku dochodowego za dany rok kalendarzowy jest także dobór odpowiednich załączników. Jeżeli wykazujemy w zeznaniu podatkowym ulgi, to musimy dołączyć odpowiedni załącznik, wypełniony w nakazany sposób. Bez takiego załącznika zeznanie podatkowe i zawarte w nim ulgi nie są ważne. Samo wypełnianie zeznania podatkowego jest dla wielu podatników dość skomplikowana sprawa. Warto więc skorzystać z programu komputerowego, który nie tylko umożliwia samo wydrukowanie niezbędnych zeznań podatkowych ale także służy nam jako przewodnik do wypełnienia każdego rodzaju zeznania podatkowego.

 

Dzięki niemu nie tylko istnieje gwarancja użycia aktualnego formularza ale także gwarancja tego, że zeznanie podatkowe wypełnione zostanie dokładnie a stawki należnego podatku będą prawidłowo wyliczone.

 

PIT 37 druk i program

pit-37-druk-pdf
pity program