PIT 37 formularz

Tagi

Błędy w PIT 37 formularz

Instrukcja PIT 37 druk

Elektroniczne formularze PIT 37 2016

Rozliczenie PIT37

PIT-37 druk krok po kroku

Aktywne pity 2016

Interaktywny formularz PIT 37

druk pit 37 06

Formularze PIT. Błędy popełniane przez podatników przy wypełnianiu PIT 37 druk. Uniknij ich w swoim PIT 37 instrukcja do przeczytania w naszym artykule.

 

Wypełnienie pit 37 druk może powodować spore trudności, zwłaszcza dla podatnika, który rozlicza się samodzielnie i nie ma jeszcze doświadczenia w tej kwestii. W takich wypadkach zeznanie podatkowe często budzi grozę, a prawdopodobieństwo popełnienia błędu jest duże. Formularze pit bywają jednak możliwe do okiełznania, jeśli tylko postępuje się w sposób staranny i uważnie wczytuje w każdą rubrykę. Warto przeznaczyć na wypełnienie zeznania podatkowego sporą ilość czasu, ponieważ pośpiech w tym przypadku jest jak najbardziej niewskazany. Pit 37 do druku jest formularzem, w którym najczęściej pojawiają się błędy, zazwyczaj te niewielkie, do których doprowadza nieuwaga. Jeśli denerwuje nas papierowe wypełnianie zeznania podatkowego PIT37, możemy skorzystać z dużego udogodnienia, jaki jest aplikacja internetowa, służąca do wypełniania druków. pity 2017 program pomoże nie tylko szybko i sprawnie wypełnić pit, ale także wskaże najczęściej popełniane błędy. Jeśli o czymś zapomnimy lub też nie wypełnimy jakieś rubryki, to z pewnością program nas o tym poinformuje i nie zaistnieje konieczność udania się do urzędu skarbowego w celu złożenia korekty.

 

Chcesz unikać błędów w picie? Pobierz PIT 2017 program, a rozliczenie podatkowe stanie się proste i przyjemne jak nigdy dotąd.

 

Warto jednak zapoznać się z najbardziej powszechnymi błędami, tak by uczuliło to nas na nasze własne zezna podatkowego i pozwoliło nie powielać tych nieprawidłowości. Najczęstszym błędem, który pojawia się w zeznaniach pit jest brak podpisu na końcu deklaracji. Na szczęście ten błąd jest możliwy do naprawienia przy okazji składania druku, jeśli tylko urzędnik karbówki dostrzeże jego brak. W innym wypadku otrzymamy list z prośbą o stawienie się w murach urzędu skarbowego. Kolejnym błędem często popełnianym przez podatników jest zły numer NIP lub też jego brak. Zdarza się tak, że podatnicy podają numer NIP swojego pracodawcy, zapominając o tym, że to przecież oni sami, osobiście rozliczają się z urzędem, ważne jest więc to, by podać swój własny numer identyfikacji podatkowej. Jeśli rozliczamy się razem z małżonkiem czy małżonką ważne jest to, by nie pomylić kolejności numerów NIP, ponieważ to również będzie skutkować wezwaniem do złożenia korekty. Często razem z PIT 37 druk składamy załączniki, na przykład PIT/O czy też PIT- 2K. Zapominamy jednak o tym, że również na drukach załączników musimy wpisać swój numer podatnika, tak by urząd nie miał problemów z dopasowanie go do konkretnej deklaracji podatkowej. Numer NIP jest priorytetowy i nigdy nie należy o nim zapominać czy też wpisywać go omyłkowo, ponieważ wpiszemy się na listę podatników, którzy popełniają najbardziej powszechny błąd.

 

Błędy w numerach informacyjnych czy też we własnym adresie to dopiero początek listy najczęściej popełnianych błędów. Często przy okazji pit 37 formularz popełniane są czyste błędy rachunkowo. Tutaj bardzo łatwo o nieprawidłowość, zwłaszcza dla osób, które z matematyką nie chcą mieć wiele wspólnego. Jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie policzyć samodzielnie danych stawek, lepiej te prace zlecić wykwalifikowanej osobie lub też skorzystać z aplikacji internetowych, które obliczają wszystko właściwie za nas.

 

Zawsze należy sięgać po aktualne arkusze zeznania podatkowego. Są one zmieniane co jakiś czas i te starsze wersje ulegają dezaktualizacji, co może stać się przyczyną odrzucenia naszego pity, nawet jeśli zmiany w samym druku są właściwe natury kosmetycznej. Jeśli do naszego zeznania dołączamy załączniku nie zapomnijmy zaznaczyć tego w samym pit 37 druk, poprzez zakreślenie odpowiedniej kratki. To częsty błąd, który kosztuje nas ponowne wypisywanie druku.

 

PIT 37 druk i program

pit-37-druk-pdf
pity program