PIT 37 formularz

Tagi

Pit 37 druk jako e deklaracje

druk pit 37 wysyłany drogą elektroniczną

wzór pit 37 a uwzględniane dochody

pity druki a Urzędowe Potwierdzenie Odbioru

pit 37 druk do wypełniania a poprawne wykazanie dochodów

druk pit 37 06

Druk pit 37, a tradycyjne pity

 

Złożenie pit 37 druk to obowiązek każdego człowieka, który w ubiegłym roku podatkowym dobył jakieś dochody. Druk pit 37 składają osoby, których przychody pochodziły z pracy zawartej na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia czy o dzieło, a także renty lub emerytury.

Pit 37 druk do wypełnienia jeszcze do niedawna kojarzył się podatnikom ze skomplikowanymi formularzami, drukami oraz wielogodzinnym ślęczeniem nad papierami. Na szczęście, to już przeszłość. Teraz, podatnik może, jeżeli tylko zechce, wypełnić pity 37 druki przez program komputerowy. Takie edeklaracje są dużo bardziej wygodne niż tradycyjny sposób rozliczania podatkowego. Wystarczy, że podatnik ściągnie odpowiedni program i pobierze pit 37 druk do wypełnienia.

Kiedy podatnik w końcu zdecyduje, że rozliczy pity druki w sposób elektroniczny, pobiera wzór pit 37. Potem należy uzupełnić pit 37 druk do wypełnienia a następnie przesłać do Urzędu Skarbowego. Kiedy Urząd Skarbowy otrzyma już od podatnika druk pit 37, generuje referencyjny numer. Potrzebny jest on do pobrania UPO, czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru. Urzędowe Poświadczenie Odbioru to dowód i potwierdzenie na to, że podatnik złożył pit 37 druk do Urzędu Skarbowego. Na takie potwierdzenie podatnik zwykle czeka do 24 godzin. Po otrzymaniu potwierdzenia należy je wydrukować, bo jest to jedyny dowód na złożenie druk pit 37.

E deklaracje zostały uruchomione przez Ministerstwo Finansów w 2006 roku, co jest bardzo dużym ułatwieniem dla podatników. Elektroniczne rozliczanie pit 37 druk ma bowiem dużo więcej zalet niż tradycyjne wykonywanie rozliczania podatkowego. Nic dziwnego, że z roku na rok, coraz więcej podatników decyduje się na elektroniczne rozliczenie druk pit 37. Ogromną przewagą elektronicznego wykonywania pit 37 druk do wypełnienia jest fakt, że pity druki można wypełniać w praktycznie każdym miejscu, wystarczy tylko komputer. Przy elektronicznym rozliczaniu druk pit 37 niemożliwa jest także praktycznie żadna pomyłka, a jeżeli już się zdarzy, bezproblemowo można ją poprawić. Poza tym, uzupełniając wzór pit 37 przeznaczony do elektronicznego przekazania Urzędowi Skarbowemu, podatnik unika olbrzymich kolejek, jakie  tym czasie ustawiają się do urzędniczych okienek.

Trzeba też wiedzieć, że druk pit 37 wypełniany przez Internet, różni się nieco od rozliczenia wykonanego tradycyjną metodą. Jako, że mają one elektroniczną formę, nie ma na nim podpisu podatnika. Podpis zostaje w takim przypadku zastąpiony przez identyfikacyjne dane, a także przez wysokość przychodu, jaką podatnik wykazał w rozliczeniu pit za ubiegły rok podatkowy. Te dane są równorzędne z własnoręcznym podpisem, dlatego bardzo ważne jest, żeby podatnik, wykonując pity druki, poprawnie wpisał swoje dane.

Zapewne, wielu podatników, którzy zdecydowali się wykonać rozliczenie pit 37 druk przez program komputerowy zastanawia się, czy deklaracje maja taką samą moc prawną, jak to rozliczenie podatkowe, które zostało wykonane tradycyjną metodą. Na szczęście, podatnicy nie muszą się martwić. Pit 37 druk złożony w sposób elektroniczny ma taką samą moc prawną, jak pity druki wypełnione i złożone w tradycyjny sposób. Przesyłanie pit 37 druk drogą internetową jest równie bezpieczne, co wykonywanie ich zwykłą metodą. Podatnik nie musi się więc obawiać rozliczania przez Internet, bowiem, takie edeklaracje mają dokładnie taką samą moc prawną, jak papierowe formularze podatkowe Wynika z tego, że deklaracje mają ogromną przewagę nad rozliczeniem podatkowym, wykonywanym przez tradycyjny sposób.

 

PIT 37 druk i program

pit-37-druk-pdf
pity program